ឧកញ៉ា ឆាយ ស៊ីវលីន ដឹកនាំសមាគមទេសចរណ៍កម្ពុជា ជួបពិភាក្សាកិច្ចសហប្រតិបត្តិការទេសចរណ៍ជាមួយ រដ្ឋមន្ត្រីទេសចរណ៍ម៉ាឡេស៊ី
កាលពីថ្ងៃទី ២០ ខែមិថុនា ឆ្នាំ២០២៥ ឧកញ៉ា ឆាយ ស៊ីវលីន បានដឹកនាំសមាគមទេសចរណ៍កម្ពុជា ជួបប្រជុំជាមួយ ឯកឧត្តម Sri Tiong King Sing រដ្ឋមន្ត្រីក្រសួងទេសចរណ៍ វប្បធម៌ និងសិល្បៈ នៃប្រទេសម៉ាឡេស៊ី។ កិច្ចប្រជុំនេះផ្តោតលើការពិភាក្សាអំពីកិច្ចសហប្រតិបត្តិការទេសចរណ៍រវាងប្រទេសទាំងពីរ ព្រមទាំងស្វែងរកធាតុចូលបន្ថែម ដើម្បីពង្រឹងគុណភាពសេវាកម្ម និងការអភិវឌ្ឍផលិតផលទេសចរណ៍ឱ្យកាន់តែមានប្រសិទ្ធភាព និងភាពប្រកួតប្រជែង។ ជំនួបនេះបានបង្ហាញពីការប្តេជ្ញារួមគ្នា ក្នុងការពង្រឹងទំនាក់ទំនងវិស័យទេសចរណ៍ និងជំរុញការធ្វើដំណើររវាងកម្ពុជា និងម៉ាឡេស៊ីនាពេលអនាគត។

Oknha Chhay Sivlin Leads CATA Meeting with Malaysia’s Minister of Tourism to Strengthen Tourism Cooperation
On 20 June 2025, Oknha Chhay Sivlin led the CATA in a meeting with H.E. Sri Tiong King Sing, Minister of Tourism, Arts and Culture of Malaysia. The discussion focused on strengthening bilateral tourism cooperation and exploring additional inputs to enhance service quality and further develop competitive tourism products. The meeting reflected the shared commitment of both sides to deepen tourism collaboration and promote sustainable tourism growth between Cambodia and Malaysia.