ខេត្តបន្ទាយមានជ័យ : ស្ពានភ្ជាប់និស្ស័យបារាយណ៍មេបុណ្យ
ស្ពានភ្ជាប់និស្ស័យបារាយណ៍មេបុណ្យនេះ គឺមានស្ពានឈើប្រវែងជិត១គីឡូម៉ែត្រ ដែលតភ្ជាប់ទៅប្រាសាទមេបុណ្យនេះ ហើយត្រូវបានកសាងដោយលោកជំទាវ ម៉ៅ ម៉ាល័យ ភរិយារបស់លោក កែ គឹមយ៉ាន ឧបនាយករដ្ឋមន្ត្រី និងជាប្រធានអាជ្ញាធរជាតិប្រយុទ្ធប្រឆាំងគ្រឿងញៀន។ រីឯតំបន់ទេសចរណ៍បារាយណ៍មេបុណ្យវិញ គឺមានស្ពានឈើយ៉ាងវែងទៅដល់ប្រាសាទមេបុណ្យ ដែលស្ថិតនៅកណ្ដាលបារាយណ៍តែម្ដង។ ហើយនេះជាអ្វីដែលទាក់ទាញទេសចរ។ប្រធានមន្ទីរទេសចរណ៍ខេត្តបន្ទាយមានជ័យ រំពឹងថា នឹងទទួលបានភ្ញៀវទេសចរកាន់តែច្រើនមន្ទីរទេសចរ ក៏បានត្រៀមខ្លួនទទួលទេសចរ ដូចជាការធ្វើបដិសណ្ឋារកិច្ចជាមួយភ្ញៀវទេសចរ ហើយសម្រាប់អាជីវក រៀបចំសណ្តាប់ធ្នាប់ និងរក្សារអនាម័យ និងមានការបង្ការទប់ស្កាត់ពីការរីករាលដាល នៃជំងឺកូវីដ-១៩»។
បើតាមប្រធានមន្ទីរទេសចរណ៍ខេត្ត ភ្ញៀវទេសចរ ដែលទៅកម្សាន្តនៅតំបន់សក្តានុពលទាំង៣កន្លែងនេះ អាចស្នាក់នៅផ្ទះស្នាក់ ជិតប្រាសាទបន្ទាយឆ្មារបាន៕

Banteay Meanchey Province : The bridge connecting the Mebon Baray
The bridge connecting the Mebon Baray is a nearly 1-kilometer-long wooden bridge that connects to the Mebon Temple and was built by Madam Mao Malay, wife of Mr. Ke Kimyan, Deputy Prime Minister and Chairman of the National Anti-Drug Authority. The Mebon Baray tourist area has a long wooden bridge to the Mebon Temple, which is located in the middle of the baray. And this is what attracts tourists. The head of the Banteay Meanchey Provincial Tourism Department expects to receive more tourists. The tourism department is also prepared to receive tourists, such as providing hospitality to tourists and for businesses, organizing order and maintaining hygiene and preventing the spread of COVID-19.
According to the head of the provincial tourism department, tourists who visit these three potential areas can stay in guesthouses near Banteay Chhmar Temple.