តំណាងសមាគមទេសចរណ៍កម្ពុជា បានចូលរួមសិក្ខាសាលាពិគ្រោះយោបល់បច្ចេកទេស
ថ្ងៃទី ២៤ តុលា ២០២៥ ឧកញ៉ា ស្រ៊ៀត មុំសុភា អនុប្រធាន និងតំណាងសមាគមទេសចរណ៍កម្ពុជា បានចូលរួមសិក្ខាសាលាពិគ្រោះយោបល់បច្ចេកទេសស្តីពី “របាយការណ៍វាយតម្លៃសក្តានុពល និងផែនទីចង្អុលផ្លូវសម្រាប់ការអភិវឌ្ឍអេកូទេសចរណ៍នៅតំបន់ឆ្នេរសមុទ្រខេត្តកោះកុង”។ សិក្ខាសាលានេះបានប្រព្រឹត្តនៅសណ្ឋាគារ Sun and Moon Riverside រាជធានីភ្នំពេញ ក្រោមអធិបតីភាព ឯកឧត្តម នី ផល្លី រដ្ឋលេខាធិការក្រសួងទេសចរណ៍ និងជាសមាជិកគណកម្មាធិការ។ គោលបំណងនៃព្រឹត្តិការណ៍គឺដើម្បីពិភាក្សានិងផ្តល់យោបល់លើយុទ្ធសាស្ត្រអភិវឌ្ឍទេសចរណ៍អេកូស៊ីស្ថេរដោយកែលើកសក្តានុពលធនធានធម្មជាតិ និងបរិស្ថាននៅតំបន់ឆ្នេរ ខេត្តកោះកុង ដើម្បីបំលែងវា ជាគោលដៅទេសចរណ៍ចីរភាព។
ក្នុងឱកាសនេះ ឧកញ៉ា ស្រ៊ៀត មុំសុភា បានបញ្ជាក់ពីការប្តេជ្ញារបស់ CATA ក្នុងការសហការជាមួយអាជ្ញាធរពាក់ព័ន្ធ អ្នករួមដៃអភិវឌ្ឍន៍ អង្គការសង្គមស៊ីវិល និងវិស័យឯកជន ដើម្បីលើកកម្ពស់ទេសចរណ៍សុវត្ថិភាព ចីរភាព និងផ្អែកលើសហគមន៍ ដែលអាចលើកស្ទួយជីវភាពសហគមន៍មូលដ្ឋាន។ សិក្ខាសាលាបានប្រព្រឹត្តពីម៉ោង ៨:០០ ព្រឹក ដល់ ១:៣០ រសៀល មានការចូលរួមយ៉ាងសកម្មពីតំណាងអង្គភាពរដ្ឋ ដៃគូអភិវឌ្ឍន៍ អង្គការសង្គមស៊ីវិល និងវិស័យឯកជនជាច្រើន។

A representative of the CATA participated in a technical consultation workshop.
On October 24, 2025, Oknha Sreat Mom Sophear, Vice President and Representative of the Cambodia Tourism Association (CATA), participated in the Technical Consultation Workshop on “Assessment Report on Ecotourism Potential and Roadmap for Ecotourism Development in Cambodia’s Coastal Zone – Koh Kong Province.” The workshop, held at Sun and Moon Riverside Hotel in Phnom Penh, was presided over by H.E. Nhi Phally, Secretary of State, Ministry of Tourism, and Member of the National Committee. The event aimed to discuss strategies for sustainable ecotourism development, enhancing the natural and environmental potential of Koh Kong’s coastal areas, and transforming it into a model destination for sustainable tourism.
During the workshop, Oknha Sreat Mom Sophear reaffirmed CATA’s commitment to collaborate with government agencies, development partners, civil society, and the private sector to promote safe, sustainable, and community-focused ecotourism that supports local livelihoods. The session ran from 8:00 AM to 1:30 PM and included active participation from representatives across government, development partners, civil society organizations, and private sector stakeholders.